Strona główna

2017-06-16 08:53

Prokuratura Rejonowa Gdańsk – Wrzeszcz w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie m.in. rozboju oraz gróźb karalnych, a po przedstawieniu sprawcy zarzutów, wystąpiła z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie.

 

Do zdarzenia będącego przedmiotem postępowania doszło w dniu 7.06.2017r. w Gdańsku przy ul. Kartuskiej. Sprawca zaatakował przechodzącą kobietę, która wracała ze sklepu. Uderzył ją pięścią w klatkę piersiową i zabrał torbę z zakupami oraz portfel z dowodem osobistym i kartami bankomatowymi.

Sprawca został ujęty, bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa, przez męża pokrzywdzonej – funkcjonariusza Policji, będącego już po służbie. Pokrzywdzona opisała mu wygląd napastnika.

Wezwani funkcjonariusze Policji zatrzymali w/wymienionego, który zaczął następnie grozić pokrzywdzonej oraz jej mężowi pozbawieniem życia.

W toku wykonywanych czynności procesowych w Komisariacie mężczyzna podał fałszywe dane osobowe oraz podrobił podpisy w protokołach zatrzymania i przeszukania.

Przeprowadzono procedurę stwierdzenia tożsamości i ustalono, że czynów zabronionych dopuścił się 21-latek, nie posiadający stałego miejsca pobytu.

 

Prokurator zarzucił podejrzanemu dokonanie rozboju – kradzieży mienia w postaci torby z zakupami oraz portfela wraz z dowodem osobistym i kartami bankomatowymi, po uprzednim użyciu przemocy wobec pokrzywdzonej.

Nadto podejrzany usłyszał również zarzuty dotyczące kierowania wobec pokrzywdzonej i jej męża gróźb pozbawienia życia, a także zarzut podrobienia podpisów w protokołach. 

Podejrzany przyznał się jedynie do podrobienia podpisów.

Prokuratura skierowała wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd postanowieniem z dnia 9.06.2017r. zastosował areszt na okres 3 miesięcy.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.   

 

Tatiana Paszkiewicz

rzecznik prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku 

 

 

   

 

 

  

 

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone