Strona główna

2017-08-28 14:51

Prokuratura Rejonowa Gdańsk –Śródmieście w Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie organizowania w Gdańsku w  klubie B 90 imprez masowych bez wymaganego prawem  zezwolenia.

Postępowanie wszczęto 14 października 2016 r. na podstawie ustaleń dokonanych przez funkcjonariuszy Policji po koncercie  zespołu Behemot. Przed terminem koncertu Policja  uzyskała  od organizatora informację dotyczącą liczby publiczności przekraczającą 1000 osób.

W związku z tą liczbą  poinformowała organizatora, że koncert powinien zostać  przeprowadzony zgodnie z przepisami ustawy o bezpieczeństwie imprez  masowych.

Stosownie do ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie  imprez masowych,  organizator imprezy masowej zobowiązany jest uzyskać zezwolenie  uprawnionego organu. Takim organem  w zakresie  imprez masowych organizowanych na terenie Gdańsk jest Prezydent Miasta Gdańska. Po koncercie ustalono, że  organizator nie wystąpił o zezwolenie na jego przeprowadzenie.

W  toku śledztwa ustalono, że w okresie od października 2016r do marca 2017r na terenie klubu B 90 odbyło się 8 koncertów, które z uwagi na liczbę publiczności przekraczającą 500 osób, miały charakter imprez masowych. Organizator  nie wystąpił o zezwolenie na przeprowadzenie tych koncertów. W dniu 25 sierpnia 2017r organizatorowi Ewie H.  przedstawiono zarzut popełnienie czynu z art. 58 ust 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Podejrzana nie przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Czyn zarzucony podejrzanej zagrożony jest karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do lat 8.  

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone