Strona główna

2017-09-27 13:57

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku aktem oskarżenia zakończyła śledztwo   w sprawie zabójstwa  42 letniej kobieta.

Do zdarzenia doszło  w nocy z 26 na 27 stycznia 2017 roku   w domu  jednej z gdańskich dzielnic. O samym zdarzeniu Policję powiadomił sąsiad kobiety.  Na  miejscu funkcjonariusze Policji  zastali mężczyznę  ze śladami  krwi na odzieży. W wyniku podjęty czynność, w jednym z pomieszczeń ujawniono  ukryte w szafie zwłoki kobiety.

35-letni mężczyzna, konkubent kobiety został zatrzymany. W chwili zatrzymania znajdował się w stanie nietrzeźwości.   

Z opinii sądowo-lekarskiej wynika, że główną przyczyną  śmierci kobiety  były ciężkie obrażenia w obrębie głowy. Jak ustalono, powstały one w wyniku  ciosów zdanych siekierą z dużą siłą. 

Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia czynu z art. 148 § 1 k.k. Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował mężczyznę. 

Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku IV Wydział Karny.

Przestępstwo zabójstwa jest zbrodnią, zagrożoną  karą  pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawiania wolności.   

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone