Strona główna

2017-10-10 13:15

W sprawie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dwóm mężczyznom  prokurator przedstawił zarzut pobicia pokrzywdzonego w celu wymuszenia od niego wierzytelności. Obaj zostali zatrzymani w dniu 6 października 2017 roku.

Pokrzywdzony prowadząc działalność gospodarczą posiadał zobowiązanie  wobec innego podmiotu, które spłacił w części. W  czerwca 2017 roku  dwóch mężczyzn,  informując pokrzywdzonego, że  upłynął  termin zapłaty należności, w celu zmuszenia go do jej zwrotu, pobiło go. Pokrzywdzony doznał licznych powierzchownych urazów  ciała.

Prokurator  przedstawił  im zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu przestępstwa z art.  191 § 2 k.k. w zb. z art. 158 § 1 k.k. w zw. z art. 157 § 2 k.k. w zw.  art. 11 § 2 k.k. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Ustalono również, że obaj mężczyźni w sierpniu 2015 roku brali udział w  rozboju. Weszli wówczas do jednego z domów w Ryjewie. Używając  przemocy  wobec osób przebywających w domu, w  tym  grożąc  bronią  palną oraz  nożem, związali dwie osoby i zażądali ujawienia miejsca przechowywania  pieniędzy. Działając w ten sposób dokonali zaboru pieniędzy w kwocie  przekraczającej 30 000 złotych,   biżuterii  oraz dokumentów.   

Prokurator  przedstawił im zarzut popełnienia  przestępstwa  z art.  280 § 2 k.k. w zb. z art. 275 § 1 k.k. w zb z art. 276 k.k. w zw. z art. 11  § 2 k.k. To przestępstwo jest zbrodnią, zagrożoną karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3  lata.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych nie przyznali się do popełnienia zarzuconych  im  przestępstw.

Na wniosek prokuratora Sąd tymczasowo aresztował obu podejrzanych na okres trzech miesięcy. 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone