Strona główna

2017-10-19 13:41

Zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby  realnie zagrażającej życiu  przedstawił  prokurator   17 letniemu sprawcy.

Do zdarzenia doszło 15 października 2017r około godziny 15.00 przed jednym z budynków mieszkalnych w Starogardzie Gdańskim.  W kierunku bawiących się  dzieci  rzucono  kamieniem, który  trafił w głowę 4 letniego chłopca.

Dziecko w stanie ciężkim zostało przetransportowane do  szpitala w  Gdańsku. Obrażenia jakich  doznało wymagały zabiegu  operacyjnego. Ustalono, że osobą która rzuciła kamień, był  mieszkający  przy tej samej ulicy 17 latek.

Na polecenie Prokuratury Rejonowej w Starogardzie Gdański mężczyzna został zatrzymany w dniu 18 października 2017r. 

Z uzyskanej przez prokuratora opinii biegłego sądowego  wynika, że  dziecko doznało  obrażeń  głowy w postaci ran tłuczonych, wieloodłamowych złamań  oraz stłuczenia płata czołowego mózgu. Dziecko doznało ciężkiego  uszczerbku w postaci choroby realnie  zagrażającej życiu.

Swoim zachowaniem sprawca naraził również pozostałe dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku  na zdrowiu.  

Prokurator  przedstawił mężczyźnie  zarzut popełnienia przestępstwa  z  art.  156 § 1 pkt. 2 k.k. w zb. z art. 160 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.  Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Podejrzany przyznał się częściowo do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Potwierdził, że rzucił kamieniem, ale nie  celował  w dzieci. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie  podejrzanego.  

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone