Strona główna

2017-10-24 17:36

24 letniej kobiecie Prokuratura Rejonowa Gdańsk–Oliwa w Gdańsku przedstawiła zarzut  dokonania zabójstwa  32 letniego mężczyzny.

Do zdarzenie doszło w noc z 22 na 23 października 2017 roku w jednym z  mieszkań w Gdańsku Żabiance.  Na numer alarmowy 112 zgłoszono ugodzenie nożem. Funkcjonariusze   Policji udali się około godziny 1.00 do jednego z mieszkań w Gdańsku Żabiance. Na  miejscu zastali klęczącą kobietę, uciskającą ręcznikiem klatkę piersiową leżącego mężczyzny. Po odchyleniu ręcznika ujawniono rany kłute klatki piersiowej. W chwili przybycia funkcjonariuszy mężczyzna żył. Nie można było jednak nawiązać z nim kontaktu. Przeprowadzona  reanimacja przez przybyłych na miejsce ratowników medycznych nie przyniosła rezultatu. Mężczyzna zmarł. 

Jak wynika z wstępnej opinii sądowo-lekarskiej po przeprowadzonej sekcji zwłok, mężczyzna zmarł śmiercią gwałtowną, nagłą w następstwie rany kłutej klatki piersiowej. Bezpośrednią przyczyną zgonu był masywny krwotok  wewnętrzny  z przeciętej  tętnicy  międzyżebrowej.   

Ustalono, że mężczyzna i kobieta pozostawali w konkubinacie.

W oparciu o zberny materiał dowodowy prokurator przedstawił kobiecie zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 § 1 k.k.

Kobieta nie przyznała się do jego popełnienia. Przesłuchana w charakterze podejrzanej wyjaśniła, że pomiędzy nią, a konkubentem doszło do kłótni dotyczącej zażywania przez niego narkotyków.  Do ugodzenia nożem zabranym mężczyźnie doszło przypadkowo.

Złożone w tym zakresie wyjaśnienia nie znajdują potwierdzenia w zebranym materiale dowodowym. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanej.

Przestępstwo z art. 148 § 1  k.k. zagrożone jest karą  pozbawienia  wolności  na czas nie krótszy niż 8  lat,  karą  25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone