Strona główna

2017-10-30 13:17

Prokuratura Rejonowa w Gdyni nadzoruje postępowanie w sprawie bójki, do jakiej doszło w dniu  28 października 2017r  przed jednym z lokali  w Gdyni. Brało w niej udział kilka osób. W związku  z tym zdarzeniem  śmierć poniósł 22 letni   mężczyzna. 

W toku sekcji zwłok  biegły  stwierdził  u pokrzywdzonego obrażenia w obrębie głowy, które  naruszały  czynności narządów  ciała  na czas powyżej  7 dni. W ocenie biegłego, przebieg zdarzenia narażał mężczyznę na bezpośrednie niebezpieczeństwo  utraty życia  albo ciężkiego uszczerbku  na zdrowiu. Na tym  etapie biegły nie  ustalił   przyczyny śmierci  mężczyzny. W oparciu  o zebrany materiał  dowodowy  zatrzymano  trzy osoby.  

Dwóm  mężczyznom  w wieku 19 lat prokurator przedstawił zarzut udziału  wspólnie z innymi osobami w bójce,  w wyniku której pokrzywdzony doznał obrażeń ciała i był narażony  na bezpośrednie niebezpieczeństwo  utraty życia  albo  ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, to jest popełnienie  czynu z art.  158 § 1 k.k. ( zagrożonego karą do 3 lat pozbawienia wolności).  W ocenie prokuratora   czynu tego dopuścili się  publicznie i bez powodu, a tym samym ma on charakter czynu chuligańskiego.  Ma to  wpływ  na wymiar kary. Sąd  wymierza wówczas karę w górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. 

Przesłuchani w charakterze  podejrzanych  przyznali się  do udziału w bójce i złożyli wyjaśnienia.  

Prokurator podjął  decyzję o skierowaniu do Sądu  wniosków  o   tymczasowe  aresztowanie  podejrzanych.  

Czynności z udziałem trzeciego z zatrzymanych mężczyzn zaplanowane  zostały  na godziny  popołudniowe.

W sprawie trwają  intensywne  czynności  zmierzające  do  ustalenia kolejnych  osób, które   brały udział  w zdarzeniu.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone