Strona główna

2017-11-07 14:22

Do nadzorowanej przez Prokuraturę  Rejonową  w Gdyni  sprawy  dotyczącej bójki oraz pobicia  ze skutkiem śmiertelnym, w dniu  6 listopada 2017r  zatrzymane  zostały dwie kolejne osoby. Są to  mężczyźni w wieku  18 i 19 lat .   

Obu mężczyznom prokurator przestawił zarzut udziału wspólnie z innymi osobami udziału w  bójce, w  następstwie której 22 letni  pokrzywdzony doznał obrażeń ciała na czas powyżej 7 dnia i był narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu,  jest popełnienie czynu z art. 158 § 1 k.k.

W ocenie prokuratora, podejrzani  zarzuconego  im czynu dopuścili  publicznie i bez powodu, okazując w ten sposób rażące lekceważenia dla porządku prawnego.  

Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconego im przestępstwa  i złożyli  wyjaśnienia.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie obu podejrzanych . 

Sąd uwzględnił wniosek wobec jednego podejrzanego. Wobec drugiego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

 

Do zdarzenia doszło w dniu  28 października 2017 roku  przed jednym z lokali  w Gdyni. Brało w niej udział kilka osób. W związku z tym zdarzeniem śmierć poniósł  22 letni  mężczyzna.

Łącznie w tej sprawie zarzutami zostało objętych 8 osób, w tym  5  podejrzanym zarzucono udział w bójce, a 3 udział w bójce, a następnie w pobiciu pokrzywdzonego, w wyniku którego  poniósł on  śmierć.

Na wniosek prokuratora  Sąd  tymczasowo  aresztował 7 podejrzanych.     

 

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone