Strona główna

2018-03-06 12:28

Wnioskiem  o wydanie wyroku skazującego Prokuratura Rejonowa w Malborku  zakończyła postępowanie przeciwko 20 letniej kobiecie, która powiadomiła Policję   o  napadzie,  który  w rzeczywistości nie miał  miejsca. W październiku  2017 roku  kobieta powiadomiła Policję, że została napadnięta. W trakcie  zdarzenia  sprawca ranił ją w  policzek oraz  szyje.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze.

Przesłuchana w jego toku  w charakterze świadka zeznała, że do napadu doszło w Lisewie Malborskim w godzinach wieczornych, gdy biegała w okolicach wału przy Wiśle. Sprawca nieustalonym  narzędziem  zadał jej ciosy  w okolicę twarzy i szyi. 

Ustalono, że zgłoszone przez kobietę  zdarzenie w rzeczywistości nie miało miejsca, a  niewielkie obrażenia  jakie posiadała,  zrobiła sobie sama.    

Postępowanie w sprawie napaści zostało zakończone w grudniu 2017r  umorzeniem  wobec stwierdzenia, że  czynu nie popełniono.

W ramach odrębnego postępowania kobiecie został przedstawiony zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie  i złożenia fałszywych zeznań, to jest popełnienia  przestępstwa z art. 233  § 1 k.k. w zb. z  art.  238 k.k.  zw.  z art. 11  2 § k.k. w zw. z art. 12 k.k.

Przesłuchana  w charakterze podejrzanej przyznała  się do jego popełnienia. Złożyła wyjaśnienia oraz wniosek o poddanie  się karze.  Jak wyjaśniła, jej zachowanie związane  było z  sytuacją  życiową, w jakiej się wówczas  znalazła.

19 lutego 2018r prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Malborku wniosek o wydanie wyroku  skazującego.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku © 2006 - 2018 Wszelkie prawa zastrzeżone