Komunikaty Rzecznika Prasowego
Prokuratura Rejonowa w Kościerzynie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko wykładowcy Ośrodka Szkolenia Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego.


         Piotrowi W. zarzucono poświadczenie nieprawdy co do  czasu trwania szkoleń kierowców.           

       Postępowanie w tej sprawie prowadzone  było między innymi  w związku  z   nieprawidłowościami  ujawnionymi w materiale wyemitowanym przez TVN 24,  do jakich miało dochodzić w trakcie szkoleń kierowców TIR-ów. Zawiadomienie w tej sprawie złożył również  Minister Infrastruktury.          W toku postępowania ustalono, że jedyną osobą,  która  prowadziła zajęcia dla kierowców w Ośrodku  Szkolenia  Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego w Kościerzynie , był Piotr. W.  Był on też  uprawniony  do wystawiania dokumentów związanych  z prowadzonymi przez siebie szkoleniami. Prowadząc zajęcia w okresie od  27 do 31 grudnia 2010 roku dokonał wpisów w dziennikach  zajęć lekcyjnych co do czasu ich trwania,  nie odpowiadających   prawdzie, czym poświadczył nieprawdę w dokumencie.

       Zarzucono  mu popełnienie przestępstwa z art. 271 § 1 kk , zagrożonego  karą do 5 lat pozbawienia wolności.

        Piotr W. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa, odmówił złożenia  wyjaśnień. Złożył wniosek o dobrowolne poddanie  się karze.Tekst pochodzi ze strony Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. © Wszelkie prawa zastrzeżone.
[http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?cat=2&id=283]