Komunikaty Rzecznika Prasowego
Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie śmierci małoletniego Patryka S.


       Obozu został zorganizowany  przez Hufiec ZHP w Jaworze w  współudziale  MOPS w Jaworze. W dniu 05.08.2011 r. około godziny 18:00 cała grupa uczestników obozu wraz z wychowawcami udała się na kolację do stołówki oddalonej ok. 30 m od obozu. Patryk pozostał na warcie. Po powrocie z kolacji okazało się, że nie ma go w obozie. Na szlabanie przed obozem znajdował się napis „jestem w lesie ściecha”. Uczestnicy obozu udali się do lasu w poszukiwaniu Patryka. Po kilkunastu minutach jeden z nich przybiegł do obozu i poinformował o  odnalezieniu jego ciała. Obecny na obozie ratownik WOPR podjął niezwłocznie akcję reanimacyjną, która  była  kontynuowana przez funkcjonariuszy Policji oraz przybyłą na miejsce ekipę pogotowia ratunkowego.  Zakończyła się  jednak niepowodzeniem. 

          Z ustaleń śledztwa wynika, iż przyczyną śmierci Patryka był ucisk pętli wisielczej na narządy szyi, który spowodował ostrą niewydolność oddechowo-krążeniową.  

         W toku prowadzonego w tej sprawie przez Prokurature Rejonowa w Pucku postępowania nie stwierdzono aby do śmierci Patryka przyczyniły  się inne osoby - nie była ona skutkiem tak  działania,  jak  zaniechania innych. Ustalenia te  dały podstawę do  umorzenia postepowania  wobec stwierdzenia, iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego.   

Prokurator Rejonowyw Pucku Tekst pochodzi ze strony Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. © Wszelkie prawa zastrzeżone.
[http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?cat=2&id=290]