Komunikaty Rzecznika Prasowego
Prokuratura poszukuje świadków


         Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku poszukuje śwaidków w sprawie śmierci noworodka płci męskiej, którego zwłoki  zostały  ujawnione 5 maja 2014 r. na terenie sortowni odpadów komunalnych w Gdańsku.         

         Ustalono, że dziecko urodziło się żywe, z ciąży donoszonej, zdolne do życia poza organizmem matki. Bezpośrednia przyczyną jego śmierci były  obrażenia  w obrębie głowy, na dużej jej powierzchni.  Powstały one w wyniku urazu  zadanego z bardzo dużą siłą.

         Prokuratura zwraca się z  prośbą  do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek  informacje  pomocne w ustaleniu rodziców dziecka. Informacje można przekazywać Wydziałowi Dochodzeniowo-Śledczemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ul. Okopowa 15, dzwoniąc na numery telefonów 58 321-56-69, 321-58-61, 321-54-45 oraz 0 800 677 777, bądź pisząc na adres mailowy: wds-kwp@pomorska.polcja.gopv.pl. Informacje można przekazać  również w najbliższej jednostce Policji.Tekst pochodzi ze strony Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. © Wszelkie prawa zastrzeżone.
[http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?cat=2&id=451]