Komunikaty Rzecznika Prasowego
Międzynarodowy Tydzień Mediacji.


          Od kilku lat  październik jest miesiącem,  w którym zwraca się uwagę na mediację  jako drogo do rozwiązywania konfliktów.  

         W dniach od 13 do 18 października 2014r. obchodzimy  Międzynarodowy Tydzień Mediacji. 

          Mediacja to próba dobrowolnego  doprowadzenia  do ugodowego,   zadawalającego obie  strony rozwiązania konfliktu  w drodze  negocjacji. Negocjacje  prowadzone  są przy  udziale   neutralnej osoby wobec stron i konfliktu.  Takimi osobami są mediatorzy, którzy  wspierają przebieg negocjacji, łagodzą  napięcia  i  pomagają  w wypracowaniu przez strony konfliktu porozumienia.

           Masz prawo do mediacji. Nie wszystkie  sprawy muszą kończyć się  w sądzie. 

          Osoby chcące uzyskać szczegółowych informacji na temat tej instytucji, w tym możliwości skorzystania z niej w ramach postępowania przygotowawczego,  mogą  w tych dniach  zgłosić się  do wszystkich prokuratur rejonowych okręgu gdańskiego, gdzie  prokuratorzy  będą udzielali  informacji.

         Na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Gdańsku  www.prokuratura.gda.pl  w zakładce „ przydatne linki „ zamieszczona jest informacja  dotycząca  list  mediatorów. Tekst pochodzi ze strony Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. © Wszelkie prawa zastrzeżone.
[http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?cat=2&id=467]