Komunikaty Rzecznika Prasowego
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku po 29 latach przedstawiła sprawcy zarzut zabójstwa.


Prokuratura Okręgowa w Gdańsku w sprawie zabójstwa Franciszki S., do którego doszło w dn. 30.05.1987r., pomimo umorzenia postępowania w dn. 10.12.1987r. wobec niewykrycia sprawcy, realizowała i nadzorowała szereg czynności procesowych wykonywanych zarówno w trybie art. 327§1i2k.p.k., jak i już po podjęciu umorzonego postępowania.

 

W oparciu o wnikliwą analizę uzyskanych materiałów, w tym przede wszystkim wyniki opinii daktyloskopijnej, a także m.in. opinii typologicznej, przy uwzględnieniu zeznań świadków oraz wyników analizy kryminalnej, Prokuratura przypisała sprawstwo w tym zakresie Tadeuszowi W.

Z uwagi na powyższe w dniu 23.05.2016r. dokonano zatrzymania Tadeusza W., przedstawiono mu zarzut zabójstwa Franciszki S., a następnie wykonano czynności procesowe z jego udziałem.

Wobec Tadeusza W. zostanie skierowany wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 

Zbrodnia zabójstwa z art. 148§1k.k., przypisana Tadeuszowi W., zagrożona jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.
Tekst pochodzi ze strony Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. © Wszelkie prawa zastrzeżone.
[http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?cat=2&id=578]