Komunikaty Rzecznika Prasowego
Zarzuty posiadania i wyrabiania broni palnej.


Prokuratura Rejonowa  Gdańsk – Oliwa w Gdańsku, w ramach nadzorowanego postępowania,  w dniu 10.12.2016r. przedstawiała 43-letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu w dniu 8.12.2016r., zarzuty posiadania broni palnej, bez wymaganego zezwolenia (art.263§2 k.k.) oraz wyrabiania broni palnej, także bez wymaganego zezwolenia (art. 263§1k.k.).

Podejrzany częściowo przyznał się do popełniania zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Do zabezpieczenia m.in. kilkunastu sztuk broni doszło w dniu 8.12.2016r. w wyniku przeszukania biura wynajmowanego przez podejrzanego na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej oraz przeszukania miejsca zamieszkania w/w.

Na podstawie uzyskanej wstępnej opinii biegłego ustalono, że trzy jednostki broni, spośród zabezpieczonych, wymagają zezwolenia, w tym jedna z nich została przerobiona.

Prokuratura skierowała wniosek do Sądu o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania. Sąd postanowieniem z dnia 10.12.2016r. przychylił się do wniosku, stosując areszt na okres 3 miesięcy.  

Przestępstwo wyrabiania, bez wymaganego zezwolenia, broni palnej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10, natomiast posiadanie broni palnej bez wymaganego zezwolenia – karą pozbawienia wolności do lat 8.

 

Tatiana Paszkiewicz

Rzecznik Prasowy

Prokuratury Okręgowej w Gdańsku  Tekst pochodzi ze strony Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. © Wszelkie prawa zastrzeżone.
[http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?cat=2&id=647]