Komunikaty Rzecznika Prasowego
Zarzuty dla dwóch osób za udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających


Prokuratura Okręgowa  w Gdańsku  nadzoruje  śledztwo  w sprawie  dotyczącej obrotu na terenie kraju  znaczną ilością  środków odurzających.

W wyniku czynności realizowanych przez funkcjonariuszy  Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową  KWP w Gdańsku 14 lutego 2018 roku na terenie Tczewa zatrzymany został 25 letni mieszkaniec Rumi. W jego samochodzie ujawniono znaczną ilość środków odurzając, w tym  około 140 kilogramów  marihuany , 115 kilogramów  haszyszu oraz 2 kilogramów kokainy. 

W wyniku kolejnych działań 15 lutego 2018 r została zatrzymana  kolejna osoba  -  41 letni mieszkaniec Mazowsza, od którego 25 latek odebrał ujawnione środki odurzające.

W toku przeszukania  mieszkania 41 latka ujawniono i zabezpieczono  pieniądze w kwotach 100 tysięcy dolarów,  27 200 złotych oraz 16 490 Euro. Obu mężczyznom prokurator przedstawił zarzut popełnienia wspólnie i w porozumieniu  z innymi osobami  przestępstwa z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii,  to jest  udziału w obrocie  znaczną  ilością środków odurzających. 

Przestępstwo to  zagrożone karą pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Prokurator skierował do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie obu  podejrzanych na okres trzech miesięcy.Tekst pochodzi ze strony Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. © Wszelkie prawa zastrzeżone.
[http://www.prokuratura.gda.pl/index.php?cat=2&id=824]